sâmbătă, 6 octombrie 2012

"U" Cluj 1-0 Ceahlaul Piatra Neamt

Universitatea a castigat cu scorul de 1-0 meciul disputat pe teren propriu, impotriva echipei Ceahlaul Piatra Neamt.
"U" a inceput timid jocul, nemtenii avand prima ocazie a meciului, dar si-a revenit deschizand scorul dupa o combinatie frumoasa intre Viorel Dinu si Alex Dos Santos, cel din urma marcand in minutul 23. Dupa ce au marcat, studentii au controlat jocul si au intrat la pauza in avantaj.

Repriza secunda l-a avut in prim plan pe atacantul Universitatii, Octavian Draghici care a ratat din toate pozitiile, exasperand fanii aflati in tribune. Pentru un tacam complet varful a luat al 2-lea cartonas galben in minutul 70 pentru un hent stupid si a lasat echipa in inferioritate numerica mai bine de 20 de minute. "U" a jucat perfect pana la finalul meciului, oaspetii avand o singura ocazie de a marca cu doua minute inainte de fluierul final.

"U" a inceput in formula: Balauru - Ciupe, Da Silva, Christou, Lupu - Dos Santos, Pătrraşcu, V. Gheorghe, Paulinho  - Dinu, Drăghici.
Rezerve: Samoila, Krumov, Szilagyi, Muzac, Nastasie, Cleiton, Nicola.
Antrenor: Marius Popescu

Ceahlaul a inceput in formula: Miron - Barna, Moreno, Cazan, Mohamed - Achim, Onciu, Velici, Golubovic, Stana - Constantinescu.
Rezerve: Jovic, Rusu, Badescu, Lukanovic, Vitelaru, Tolimir, Stefanescu.
Antrenor: Daniel Iftodi