sâmbătă, 12 ianuarie 2013

"U" Jolidon 33-27 Dunarea Braila

"U" Jolidon a castigat primul meci oficial din acest an de pe teren propriu cu scorul 33-27 in fata echipei Dunarea Braila. Jucatoarele antrenate de Gheorghe Covaciu au inceput meciul in forta, dar lipsa de concentrare a fost iar un minus al echipei, aceasta vazandu-se egalate la 12 in minutul 25. Prima jumatate s-a terminat cu avantaj minim pentru clujence scor 16-15.

In repriza asecunda "U" a condus jocul de la un capat la altul, cea mai mare diferenta de scor consemnadu-se in minutul 49, scor 29-21. Principala marcatoare a jocului a fost Mihaela Ani-Senocico, cu 9 goluri.

Vineri 18 Ianuarie de la ora 18:00, "U" intalneste la Zalau formatia din localitate.

Se organizeaza deplasare la Zalau!!! Suporterii care doresc sa sustina fetele, sunt rugati sa ma contacteze la numarul de telefon: 0742608153