sâmbătă, 1 decembrie 2012

"U" Cluj 1-1 Pandurii Tg. Jiu

"U" Cluj a remizat pe teren propriu impotriva formatiei Pandurii Tg. Jiu, scor 1-1.

Universitatea a inceput destul de slab partida, jucatorii Pandurilor irosind doua ocazii in minutul 4 prin Matulevicius respectiv minutul 18 Radut. "U" a raspuns in minutul 25 cand Pleasca l-a faultat in careu pe Alex Dos Santos si a obtinut penalty, insa Dinu a batut prost si a ratat. Acelasi Dinu s-a revansat in minutul 38, cand a inscris cu capul din centrarea lui Paulinho.

Pandurii au inceput in forta, dar Balauru a fost la post. In schimb Cleiton a ratat doua ocazii clare de a marca in minutele 55 si 66, acesta fiind singur cu portarul Mingote. In minutul 72 Pandurii reusesc egalarea prin fundasul Rusu, care era in pozitie clara de offside. Finalul a apartinut Sepcilor Rosii, dar fara a avea vre-un efect pe tabela.

"U" a inceput in formula: Balauru - Ciupe, Szilagyi, Paraskevas, Nicola - Gheorghe, Popa - Palinho, Dinu, Alex - Cleiton.
Antrenor: Marius Popescu

Pandurii au inceput in formula: Mingote - Pleasca, Rusu, Mamele, Vlad - Nistor, Radut - Maxim, Voiculet, Cristea - Matulevicius.
Antrenor: Petre Grigoras

Arbitri: Iulian Dima - Mircea Orbulet, Iulian Radu