vineri, 3 august 2012

"U" Cluj 3-31 CSM Bucuresti (rugby)

Rugby-stii Universitatii Cluj au pierdut partida din etapa a XII-a de pe teren propriu contra formatiei CSM Bucuresti cu scorul de 3-31. Studentii au punctat pe tabela in minutul 12 prin Utiu care a transformat o lovitura de pedeapsa. Dupa minute bune in care echipa studentilor a condus, echipa oaspete a revenit si la pauza scorul era 3-12. In actul secund greselile individuale in randul jucatorilor clujeni nu au fost trecute cu vederea, iar proportiile scorului au luat amploare si meciul s-a terminat 3-31 pentru Bucuresteni.
"U" Cluj a inceput in urmatoarea formula: Mazare, Ciolocoiu, Banu, Sauan, Teodorescu, Utiu, Pralea, Martac, Dragoniciu, Ciorea, Rus, Ionescu, Boar si Curca.
Au mai intratpe parcurs: I. Ciparii, Dragos, Pop, Gheta, Salagean si Ailenei.
"U" Cluj va juca etapa urmatoare pe terenul echipei Steaua Bucuresti, partida fiind programata miercuri 8 August, de la ora 18:30.
Stadion: Iuliu Hatieganu